• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

COMENIUS W PORTUGALII

Drukuj PDF

Kolejna wizyta w ramach projektu Comenius "All different, all the same: Europe's children" za nami.

Tym razem odwiedziliśmy Portugalię. Na mobilność (bo tak nazywają się wycieczki w Comeniusie) pojechali czterej uczniowie naszej szkoły - Agata Rudzińska z kl. II B, Agnieszka Gajek z kl. II cg, Izabela Korona i Piotr Pilch z kl. I cg.

Portugalia przywitała nas pochmurną pogodą (w Polsce było lepiej), ale po dwóch dniach wyjrzało portugalskie słońce i żar lał się z nieba. Pierwsze dwa dni wizyty poświęcone były na zwiedzenie bogactw okolicy - przede wszystkim Fatimy, miejsca słynnych pielgrzymek, ale też Leirii, która swoje 5 minut w historii Portugalii ma. Ostatki spędziliśmy na plaży Nazare - najpiękniejszej i najsłynniejszej plaży Portugalii.  Mieliśmy okazję obejrzeć paradę karnawałową. Ponad to koordynatorzy z portugalskiej szkoły - Rui Vieira i Ana Matos - pokazali nam Batalhę, wpisany na listę UNESCO imponujący klasztor. Ostatni dzień wizyty spędziliśmy w Lizbonie. To piękne miasto zobaczyliśmy z pokładu Hippo Tour, czyli amfibii, która najpierw przewiozła nas po całym mieście, a następnie wpłynęła do Tagu, dzięki czemu podziwialiśmy Lizbonę od strony rzeki.

Podstawą mobilności były oczywiście odwiedziny w partnerskiej szkole, gdzie uczą się dzieci sprawne i niepełnosprawne fizycznie i umysłowo. Szkoła robiła niesamowite wrażenie pod katem funkcjonalności i przyjazności dla osób niepełnosprawnych. Wizyta była niezwykle przyjemna i bogata w piękne wspomnienia. Mały fragment wspomnień w Galerii, a na szerszą relację zaprosimy wkrótce wszystkich zainteresowanych w ramach wieczorku portugalskiego w rytm muzyki Fado - szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Opracowały: Anna Kossowska-Peksa i Seweryna Gołkowska

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie