• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konkurs Recytatorski

Drukuj PDF

poeta

Zgodnie z naszą jedynkową tradycją w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji w Językach Obcych. Jak co roku uczestnicy pięknie zinterpretowali wiersze m.in. Emily Dickinson, Aleksandra Puszkina czy Friedlicha Schillera.


W tym roku pierwsze miejsce w kategorii język angielski zajęły ex aequo Julia Podobińska (kl. 1b) i Laura Zeidler (kl. 3cg), a w kategorii język niemiecki bezkonkurencyjna okazała się również Julia Podobińska, recytująca wiersz „Mondnacht” Josepha von Eichendorffa.  W kategorii język rosyjski również dwie uczennice klasy pierwszej  „c” i „d” – Anna Malitowska i Martyna Lorentowicz – zajęły pierwsze miejsce ex aequo. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSO w Zabrzu, Wydawnictwa Oxford University Press oraz Pearson.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

Opracowała: mgr Agnieszka Zdechlik

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie