• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tydzień Humanisty

Drukuj PDF

human league

W ramach Tygodnia Humanisty uczniowie klas drugich (rozszerzenia z j. polskiego) 21.03.18r. zaprosili społeczność szkolną do obejrzenia  happeningu pt. "Przeszłość przyszłości".

 Pośród scenografii budującej atmosferę salonu wieku XIX wybrzmiały słowa "Do matki Polki" Adama Mickiewicza. Można też było zobaczyć aresztowanie młodzieży polskiej i symboliczne sceny obrazujące zwycięstwo Wolności nad zniewoleniem. Autorom zależało, abyśmy  umieli  łączyć ze sobą wiedzę i szacunek wobec przeszłości oraz zdolność do cieszenia się i dbania o czas teraźniejszy.
Podczas Tygodnia Humanisty (19-23.03.2018) w naszej szkole zorganizowanych zostało wiele atrakcji. Jedną z nich było spotkanie z p. Piotrem Hnatyszynem, absolwentem naszej szkoły, a obecnie pracownikiem Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Miało ono miejsce dnia 20 marca. Prelekcja dotyczyła pracy muzealnika, która nie sprowadza się tylko do prezentacji zbiorów muzeum i organizowania wystaw. Gość pokazał nam proces tworzenia Słownika Żydów w Zabrzu, na który składają się m.in. żmudne przeszukiwania dokumentów, prasy w archiwum w Gliwicach oraz kontakty z potomkami. W prezentacji znalazły się też ciekawe fotografie naszego miasta i szkoły z początku XX w.
Dnia 22  marca z okazji Tygodnia Humanisty odbył się także konkurs literacki pt. ,,Jestem humanistą i nic, co literackie, nie jest mi obce”.
Został on zorganizowany przez uczniów klasy IB, p. Annę Sarzyńską oraz p. Aleksandrę Kobus. Młodzież klas drugich gimnazjum oraz liceum musiała wykazać się się wiedzą z zakresu lektur szkolnych oraz pozycji klasycznej literatury światowej. Zwycięzcami zostali reprezentanci klasy IIag oraz IIC.

 

 

 

 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć

...i filmu.

 

I LO Brązowa Szkoła 2018

Nasze galerie